Jak wykorzystać etykiety termiczne?

Wśród różnego rodzaju etykiet, używanych w procesie produkcji, transportu i sprzedaży, etykiety termiczne są jednymi z bardziej znanych. Ich użytkowanie wiąże się z prostym nanoszeniem informacji (nie wymagają kalki), ale za to ich trwałość jest dużo mniejsza.

Etykiety termiczne w przemyśle i logistyce

Każda firma produkcyjna i handlowa, która dba o prawidłowy przebieg wewnętrznych procesów, musi mieć opracowany własny system przebiegu informacji dotyczących produktu. Chodzi o to, aby na każdym etapie można było zlokalizować dany produkt. Jest to niezbędne dla ustalenia ilości produkowanych artykułów. Pomaga również w prowadzeniu stanów magazynowych. Dobrym sposobem na usprawnienie systemu gromadzenia i przetwarzania informacji dotyczących produktu w tych fazach, jest wykorzystanie etykiet termicznych.

Etykiety termiczne mogą być naklejane, w zależności od potrzeby, na produkt lub opakowanie, stanowiąc oznaczenie pozwalające go zidentyfikować. W zależności od przyjętego systemu identyfikacji może dotyczyć to partii produktu, może jednak również opisywać go w formie detalicznej. Najpopularniejszym sposobem oznaczania wyrobów w fazie produkcyjnej, jest wykorzystanie kodów kreskowych. Na świecie coraz popularniejsze stają się też kody QR, przenoszące dużo więcej informacji niż standardowe kody kreskowe.

W analogiczny sposób wykorzystuje się etykiety termiczne w logistyce. Dzięki nim na każdym etapie transportu towaru można go odpowiednio oznaczać. Możliwe jest również odczytanie wcześniej zakodowanych informacji, w miejscach, do których towar dociera.

Jak tworzy się etykiety termiczne?

Do produkcji etykiet termicznych niezbędna jest specjalistyczna drukarka. Oprócz tego potrzebny jest również odpowiednio przygotowany papier termiczny. Z jednej strony będzie mógł zostać zadrukowany, z drugiej zaś posiadał będzie warstwę kleju, umożliwiającą umieszczenie etykiety na przedmiocie, który ma zostać oznaczony. Papier do drukarek termicznych tego rodzaju z reguły produkowany jest w rolkach, umożliwiających szybkie i łatwe wykorzystanie drukarek w terenie. Istnieją różne rodzaje papieru do drukarek termicznych, warto więc dowiedzieć się, jakie są ich właściwości.

Dzięki nowoczesnej technologii z drukarek termicznych można korzystać zarówno bezpośrednio na halach produkcyjnych, w magazynach, jak i w sklepach. Dzięki wykorzystaniu kodów kreskowych, możliwości związane z przekazaniem tą drogą informacje o towarze, są bardzo duże. Oczywiście możliwe jest również wydrukowanie na etykiecie termicznej tekstu, choć trzeba pamiętać, że jego objętość jest ograniczona wielkością samej etykiety.

Potrzebujesz etykiet?

Skontaktuj się z nami a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące druku i etykiet. 
PRODUCENT ETYKIET
+ 48 22 390 53 59
Napisz do nas
envelope