Drukarnia etykiet – Twój partner w biznesie

Myśląc o reklamie, często podąża się utartymi szlakami. Niestety, jeżeli klient już kilka razy był prowadzony taką drogą, z reguły nie będzie miał ochoty na to, by próbować ponownie. Nie zachwyci się po raz kolejny tym samym. Dobrym sposobem na to, by zaskoczyć klienta czymś innym, jest postawienie na nietuzinkowe etykiety produktów. Producent etykiet może być doskonałym partnerem w tego rodzaju akcji.

Dlaczego etykiety są ważne?

Odpowiedź na powyższe pytanie może się wydawać banalna. Ale wcale taka nie jest. Pierwsze, co przychodzi nam do głowy, to stwierdzenie, że etykieta ma ze sobą nieść ze sobą przede wszystkim funkcję informacyjną. Tymczasem to tylko część prawdy. Owszem, informacja jest ważna, ponieważ na jej podstawie klient zawsze może ocenić, z jakim produktem ma do czynienia. Zresztą umieszczenie niektórych informacji może być również wymagane ustawowo. Przykładem mogą być etykiety produktów spożywczych, na których musi być podany ich skład i producent. Podobnie funkcjonują etykiety logistyczne, przy których ważna jest informacja o przeznaczeniu opakowania. Ale to na pewno nie wszystko.

Od momentu, gdy na etykiecie umieszczono pierwszy znak graficzny, możemy mówić o marketingowym wykorzystaniu tego medium w handlu. Grafika miała przyciągnąć uwagę klienta. Dziś już nikogo nie dziwią kolorowe etykiety, choć oczywiście producenci prześcigają się w wymyślnych projektach. Dzieje się tak dlatego, że zrozumieli, że etykieta jest ważnym nośnikiem treści reklamowych. Jednak w tej dziedzinie jest jeszcze całkiem sporo do zrobienia.

Etykiety termokurczliwe jako reklama

Drukarnia etykiet to dziś nowoczesne centrum technologiczne, posiadające sprzęt o bardzo dużych możliwościach. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, dlatego wielu producentów nadal stawia na tradycyjne etykiety, podczas gdy można sobie pozwolić na wiele więcej. Warto czasem przejrzeć ofertę, którą ma na swojej stronie taki producent etykiet, ponieważ może się to stać źródłem ważnej inspiracji. Być może okaże się, że staną się nią etykiety termokurczliwe, idealne do zastosowania wszędzie tam, gdzie za reklamę może posłużyć niemal cała powierzchnia opakowania.

Folia termokurczliwa ma tę zaletę, że jest z reguły materiałem z połyskiem. Daje to dodatkowy atut, ponieważ przyciąga wzrok bardziej, niż matowe etykiety papierowe. Oczywiście sam pomysł na zastosowanie takiego materiału i tej właśnie technologii, to nie wszystko. Istotne jest również, co znajdzie się na takiej etykiecie reklamowej. Chodzi o to, żeby podczas tworzenia projektu maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje ta forma druku. Z jednej strony dotyczy to dopasowania się folii termokurczliwej do kształtu opakowania, z drugiej zaś charakterystycznych cech samego materiału.

Potrzebujesz etykiet?

Skontaktuj się z nami a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące druku i etykiet. 
PRODUCENT ETYKIET
+ 48 22 390 53 59
Napisz do nas
envelope